Vester Korupvej 42, Korup, 9560 Hadsund

Vester Korupvej 42
9560 Hadsund

Villa på 117 m2
kr. 345.000,-
Se mere om boligen
2
4
1
Spisestue
køkken
Soveværelse
3
Soveværelse
Køkken
Soveværelse
Spisestue
Badeværelse
Gang
Gang
Stue
Stue
Badeværelse
Lager
Lager
Set fra haven
Set fra vejen
Udendørs
Udendørs
5
Stue
Set fra vejen
Set fra haven
Badeværelse
Udendørs
Kort
Luftfoto
  • Plantegning
  • Billeder
  • Video
  • Kort
play
marker-primary
Nyhed

Overblik

Type
Villa
Udbudsform
Salg
Kontant
345.000
Udbetaling
25.000
Ejerudgift pr. md.
947
Brt./Nt. eksl. ejerudgift
1.976 / 1.573
Tjek boliglån
Sagsnummer
1840000313
Byggeår
1908
Rum
4
Plan
2
Energimærke
C
Boligareal
117 m2
Grundareal
1265 m2
Udhus
50 m2
Bestil fremvisning
Bestil salgsmateriale
Giv et bud
Kontakt mægler Køberkartotek
ISTANDSAT BOLIG TIL SKARP PRIS

ISTANDSAT BOLIG MED GOD PLADS

 
OMRÅDET

Korup er en landsby beliggende i Rebild Kommune. Området er kendetegnet ved naturskønne omgivelser og et aktivt lokalsamfund. Ejendommen tilhører skoledistriktet KILDEN – Børne- og Ungeunivers, hvilket gør det attraktivt for børnefamilier. Der er gode indkøbsmuligheder og fritidsaktiviteter i nærliggende byer som Hadsund, Bælum og Terndrup.
 
EJENDOMMEN

Denne charmerende villa, opført i 1908, er beliggende på Vester Korupvej 42 i Korup, 9560 Hadsund. Ejendommen har et boligareal på 117 m² fordelt på to etager og er placeret på en grund på 939 m². Villaen er opført i røde mursten og har et energimærke C, hvilket indikerer en fornuftig energistandard.

ISTANDSAT BOLIG TIL SKARP PRIS
Indretningen

Velkommen hjem

Boligen rummer fem værelser, herunder et køkken og et badeværelse. Der er højt til loftet, hvilket skaber en rummelig og lys atmosfære. Ejendommen er udstyret med en nyere luft-til-vand varmepumpe, hvilket bidrager til en energieffektiv opvarmning. Gulvvarme på badeværelse og forgang.

Velkommen hjem
Udenfor

HAVEN

Den velholdte have byder på et drivhus med diverse planter, ideelt for haveentusiaster. Derudover er der en garage med loft samt et stort skur til opbevaring af redskaber. En charmerende, ældre ishytte og en indbydende udestue fuldender de udendørs faciliteter, som tilbyder flere muligheder for afslapning og hygge.

HAVEN
Kenneth Laustsen

Har du spørgsmål?

Du er mere end velkommen til at kontakte mig, hvis du skulle have spørgsmål til boligen

Kenneth Laustsen
Indehaver & ejendomsmægler
Bestil fremvisning
Bestil salgsmateriale
Giv et bud
Kontakt mægler
Gratis Salgsvurdering
close-primary

Bestil en gratis salgsvurdering

Udfyld formularen, så vender vi tilbage for at aftale nærmere

Vi har modtaget din forespørgsel, vi vender tilbage hurtigst muligt