Aagade 118
9280 Storvorde

Villa på 124 m2
kr. 845.000,-
Se mere om boligen
Åbent hus
med tilmelding
04
Jun
11
Jun
18
Jun
Søndag d. 04/06
kl. 10:00 - 16:00
Tilmeld
Søndag d. 11/06
kl. 10:00 - 16:00
Tilmeld
Søndag d. 18/06
kl. 10:00 - 16:00
Tilmeld
  • Plantegning
  • Billeder
  • Video
  • Kort
play
marker-primary

Overblik

Type
Villa
Udbudsform
Salg
Kontant
845.000
Udbetaling
45.000
Ejerudgift pr. md.
1.096
Brt./Nt. eksl. ejerudgift
5.152 / 4.045
Tjek boliglån
Sagsnummer
9000-0536
Byggeår
1900
Rum
3
Plan
2
Energimærke
C
Boligareal
124 m2
Grundareal
287 m2
Bestil fremvisning
Bestil salgsmateriale
Giv et bud
Kontakt mægler Køberkartotek
"DET SKÆVE HUS"

SKØN INDFLYTNINGSKLAR VILLA I NATURRIGE OMGIVELSER

OMRÅDET
Denne bolig ligger i den velfungerende by, Gudumholm. Gudumholm ligger kun 20 km placeret sydøst fra Aalborg midtby, hvilket svarer til små 27 minutters kørsel. Gudumholm tilbyder naturen som højsædet, hvilket sikrer dig og din familie en rolig og hyggelig hverdag.
 
Byen har både dagligvareforretning, specialforretninger, skoler, daginstitution og sportshal, alt inden for ca.10 min kørsel. Samlet set får I en bolig med en placering som gør det muligt at nå alle hverdagens fornødenheder.
 
EJENDOMMEN

Denne smukke villa er opført i år 1900, er løbende renoveret, og fremstår ny og indflytningsklar. Ejendommen tilbyder en grund på 287 m2, hvoraf huset er på 124 m2. Villaen har nyere vinduer, nyere gasfyr samt nyere vand, kloak- og elinstallationer.
 
Sælger har gennemrenoveret huset igennem de seneste år.
 
Jf. oplysninger fra Aalborg Forsyning bliver der etableret fjernvarme i 2. halvår af 2023.

Indretningen

Velkommen hjem

Denne skønne villa byder på en fin entré, hvor du her finder trappen op til 1. salen. I stueetagen finder du et dejligt lyst soveværelse, hvor der er god plads til både seng og skabe.
 
Derudover finder du på stueetagen det nydelige køkken/alrum, som fremstår utroligt lyst med nyere malede vægge og super fint trægulv - det perfekte samlingspunkt for familien. Her finder du også husets brændeovn, som giver en skøn og rolig stemning.
 
Du får også adgang til et rummeligt bryggers samt et elegant badeværelse.
 
Ovenpå finder du 1. salen, som fremstår utroligt nydelig med en fantastisk lysindfald af de store vinduesspartier og ovenlysvinduer. Her vil det f.eks. være muligt at lave 2 ekstra værelser, hvis dette ønskes.
 
Du får altså en fantastisk bolig med gode muligheder - det perfekte køb til dig der vil have rolige omgivelser, men samtidig være tæt på det hele.

Velkommen hjem
Udenfor

HAVEN

Villaen tilbyder en dejlig sydvendt have med en skøn flisebelagt terrasse, som giver dig rig mulighed for at nyde solen hele året rundt. Udenfor finder du blandt andet en carport med indbygget haveskur med plads til haveredskaber.
 
Derudover tilbyder boligen et skønt område, hvor man kan nyde solen, den friske luft, samt naturens lyde.

HAVEN
Michael Steinmann Calundan

Har du spørgsmål?

Du er mere end velkommen til at kontakte mig, hvis du skulle have spørgsmål til boligen

Michael Steinmann Calundan
Daglig leder & ejendomsmægler
Bestil fremvisning
Bestil salgsmateriale
Giv et bud
Kontakt mægler
Gratis Salgsvurdering
close-primary

Bestil en gratis salgsvurdering

Udfyld formularen, så vender vi tilbage for at aftale nærmere

Vi har modtaget din forespørgsel, vi vender tilbage hurtigst muligt